Lyžařský vlek Pecka

Při silnici směrem na Dvůr Králové se nachází lyžařský vlek. Jedná se asi o 300 m dlouhou sjezdovku, která se rozkládá na severním svahu. Dopravu vzhůru obstarává vlek typu poma. Svah má mírný sklon, je dostatečně široký a je vhodný především pro rodiny s dětmi, začátečníky a lyžaře "rekreanty". Umělé osvětlení umožňuje i večerní lyžování.Při silnici směrem na Dvůr Králové se nachází lyžařský vlek. Jedná se asi o 300 m dlouhou sjezdovku, která se rozkládá na severním svahu. Dopravu vzhůru obstarává vlek typu poma. Svah má mírný sklon, je dostatečně široký a je vhodný především pro rodiny s dětmi, začátečníky a lyžaře "rekreanty". Umělé osvětlení umožňuje i večerní lyžování.
Provozní doba
 
Dopoledne
Odpoledne
Večer
Pondělí až čtvrtek
-
15 - 19
-
Pátek
-
15 - 19
18 - 21
Sobota
9 - 12
13 - 17
18 - 21
Neděle
9 - 12
13 - 17
-
Možnosti
Vlek u hotelu 300 m
Umělé osvětlení
Vstupné
 
Celý den
Dopoledne
Odpoledne
Večer
Do 14 let
60,- Kč
35,- Kč
35,- Kč
35,- Kč
Dospělí
100,- Kč
60,- Kč
60,- Kč
60,- Kč
Vzdálenost od hotelu
U hotelu
Kontakt
Web: lyzovani-pecka.cz/

Špindlerův Mlýn

SKIAREÁL Špindlerův Mlýn je nejvýznamnějším zimním střediskem v České republice. Každým rokem je spolupořadatelem několika významných světových sportovních akcí. V zimní sezóně celý areál, který se skládá z několika středisek (Svatý Petr - Hromovka, Medvědín, Horní Mísečky, LV Davidovka, LV Labská, vleky Horal a Krakonoš) navštíví okolo 700 tisíc klientů.
SKIAREÁL Špindlerův Mlýn provozuje 4 lanové dráhy a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 85 % možno v případě nepříznivých sněhových podmínek technicky vysněžit. Ski pas, zakoupený na kterékoliv pokladně, je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích (na LV na Horních Mísečkách, na LV Davidovka, Labská a Horal je možno využít nižší regionální jízdné).
Možnosti
25 km sjezdových tratí
75 km běžeckých tratí
4 lanové dráhy
10 vleků
Kapacita 18.000 osob/hodina
Večerní lyžování
Umělé zasněžování
Strojová úprava tratí
Snowboard park, U rampa
Lyžařské školy
Vzdálenost od hotelu
35 km
Kontakt
Web: www.skiarealspindl.cz

Ski areál Herlíkovice

Nově modernizované lyžařské středisko, které jistě nepřehlédnete vlevo při silnici směrem do Špindlerova Mlýna, asi 3 km od Vrchlabí.
Přepravu lyžařů zajišťuje dvousedačková lanová dráha délky 1450 m, 2 nové kotvové vleky v areálu Herlíkovice a dalších 5 vleků v areálu Bubákov. Celková přepravní kapacita areálu činí 6000os/hod s možností lyžování na více než 12 km sjezdových tratí všech obtížností. Denně je možné vyzkoušet večerní lyžování na 3 vlecích s celkem 2,5 km vzájemně propojených a osvětlených sjezdových tratí.
Téměř 80% sjezdových tratí je technicky zasněženo. Všechny tratě se denně upravují. Společný odbavovací systém umožňuje na jednu jízdenku lyžování také v areálech Šachty Vysoké nad J., Kamenec Jablonec nad J., nebo v Jilemnici/Hrabačově.
Pro snowboardisty je zde samozřejmě vybudován oblíbený snowpark s vlastním vlekem.
Možnosti
12 km sjezdových tratí
Technické zasněžování
2.5 km osvětlených sjezdovek
Parkování je zdarma
Nové občerstvení u snowparku
Hlídání dětí
Lyžařská školka
Půjčovna lyží a snowboardů
Vzdálenost od hotelu
22 km
Kontakt
Web: www.herlikovice.cz
Skibus z Nové Paky
Web: Informace
Skibus od hotelu
Večerní lyžování
Pondělí,Středa,Pátek ... 17.00 h
Celodenní lyžování
Sobota ... 8.00 h

Vrch Zvičina

Méně nároční lyžaři jistě rádi využijí 8 km vzdálených vleků na kopci Zivčina, které zajišťují prvoz po cca 2km sjezdovek a terén pro běžky. Oceníte zde nejen krásnou přírodu a výhled, ale též blízkost známé Raisovy chaty a tamní restaurace.
Vlek
Délka 650, 250, dětský
Otevřeno
Pondělí - Neděle - 9.00-16.00 h
Pátek - Neděle - 17.00-21.00 h
(večerní lyžování)
Raisova chata
Restaurace
Otevřeno léto
Sředa, Čtvrtek .... 11.00-22.00 h
Pátek, Sobota ... 11.00-24.00 h
Neděle .......... 11.00-20.00 h
Otevřeno zima
Pátek .......... 16.00-24.00 h
Sobota .......... 11.00-24.00 h
Neděle .......... 11.00-20.00 h
Vzdálenost od hotelu
8 km
Kontakt
Telefon: +420 499 695 107
Web:
www.zvicina.wz.cz

Ski areál Nová Paka

Vhodně situovaný a dobře technicky vybavený areál umožňuje lyžařům navštívit vždy perfektně upravenou sjezdovku. Vzhledem k pravidelné údržbě rolbou nabízí ideální podmínky během celé zimy. Pokud není příznivé zimní počasí je schopen provozovatel uměle zasněžovat sněhovými děly.
Možnosti
Tatrapoma 300m, 2 sjezdovky
umělé osvetlení v celé délce
technické zasněžování systémem Happy Snow
denní úprava rolbou Leist
parkoviště u nástupní stanice
restaurace
Vzdálenost od hotelu
10 km
Kontakt
Web: www.hokejnp.cz

Ski School Lenka

Lyžařská škola Lenka, která sídlí na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí,je vedena bývalou reprezentantkou ve sjezdovém lyžování Lenkou Kebrlovou – Barešovou. Na Olympijských hrách v Calgary 1988 dosáhla 5. místa. Své zkušenosti uplatnila i v Kanadě, kde vyučovala lyžování ve známém zimním středisku Whistler. Chcete-li svěřit svou výuku do správných rukou, jste na správném místě.
Lyžařský areál sídlí na Kněžickém vrchu ve Vrchlabí. Svým umístěním Pro lyžařskou veřejnost jsou k dispozici 2 vleky celkem 2 km sjezdových tratí s přepravní kapacitou 1800 osob za hodinu. Tratě jsou uměle zasněžované. Areál nabízí svým mírným svahem a nenáročnou obtížností ideální podmínky pro začátečníkv a rodiny s dětmi. Má velice výhodnou polohu, nachází se pouze 10 min chůze od historického centra Vrchlabí při obchvatu na Špindlerův Mlýn. Vlek vede na Kněžický vrch 700 m n. m., odkud je nejen krásný výhled na Vrchlabí a okolní panorama Krkonoš, ale i pohodlný přístup na běžecké tratě Benecka a Míseček s délkou až 50 km.
Možnosti
Půjčovna lyží a snowboardů
Lyžařská škola
Kněžický vrch - ski areál
Běžkařské tratě
2 km sjezdových tratí
2 vleky
Parkoviště
Občerstvení
Vzdálenost od hotelu
22 km
Kontakt
Web: www.skilenka.cz

Další možnosti

Na lyže

Na brusle

Černá hora - Areál v Janských Lázních disponuje novou 8mi místnou kabinkovou lanovkou, sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, patřící k nejdelším v Čechách (délka až 3km), sáňkaři mohou využít jedinečné 3.5km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty. DOSPĚLÁ OSOBA/DEN – 590 Kč

Černý důl - Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami, moderně vybaveným KIDparkem pro výuku lyžování a SNOWparkem se speciálními překážkami a skoky. DOSPĚLÁ OSOBA/DEN – 550 Kč

Svoboda nad Úpou - Areál ve Svobodě n. Úpou je areálem rodinného typu, který nabízí návštěvníkům zdarma stálou slalomovou trať s časomírou, její reservace je možná i pro privátní akce. SKIRESORT ČERNÁ HORA věnuje velkou pozornost pravidelné úpravě běžeckých tratí v délce přes 70km, v hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály zajištěna skibusy. DOSPĚLÁ OSOBA/DEN – 300 Kč

Skipark Mladé Buky - leží ve východních Krkonoších, 6 km od Trutnova. Lanovou třísedačkovou dráhu a vleky několika kategorií využijí zájemci o pohodové lyžování. Součástí areálu je Kidpark s pojezdovým chodníkem, kde se děti mohou i pod vedením zkušených instruktorů naučit první lyžařské krůčky a přitom se nepotkají s rizikem srážky s ostatními lyžaři. DOSPĚLÁ OSOBA/DEN – 410 Kč

Benecko - je klidné lyžařské středisko, ideální pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře, ale i náročnější vyznavače zimních sportů. Nabízí moderní čtyřsedačkovou lanovou dráhu, dvanáct lyžařských vleků různých délek, snowtubink, večerní lyžování, technické zasněžování. Dále můžete využít vyjížďky na saních tažených koňmi, bowling, hernu nebo návštěvu diskotéky. DOSPĚLÁ OSOBA/DEN – 540 Kč

Areál Homole – Poniklá - Vlek je zaměřen na zákazníky, kteří vyhledávají sjezdovky s více možnými sjezdovými tratěmi, ne extrémně prudkého rázu, kde může lyžovat celá rodina bez zdržování se v dlouhých frontách. Novinkou pro letošní sezonu je mírný 40m vlek pro začátečníky, sloužící jako bezplatný doplněk pro lyžování rodin s malými dětmi, či pro začátečníky. DOSPĚLÁ OSOBA/DEN – 300 Kč

Na snowboard

Snowparky pro příznivce trochy adrenalinu najdete v každém větším areálu. Mezi ty největší a nejznámější patří Billabong Snowpark Svatý Petr, Funstorm Snowpark Moravská Bouda, Horsefeathers Snowpark Černý Důl, Snowpark Pizar v Pasekách nad Jizerou nebo Vehicle Snowpark v Horních Mísečkách.

Na běžky

Okruh Žalskou rozsochou - délka 27,8 km, náročnost 2, Výchozím bodem i cílem tohoto okruhu je Špindlerův Mlýn. K usnadnění této túry je ideální vyjet lanovkou ze Špindlerova mlýna na Medvědín. Pokud na Horní Mísečky vyběhnete na lyžích, čeká vás asi 1,5 km a 325 výškových metrů navíc.

Krkonošská hřebenovka v okolí Černé a Liščí hory - délka 31 km, náročnost 2, Nádherná trasa pro milovníky zimní turistiky plná úchvatných výhledů především na Sněžku a Luční horu, která nás provede po hřebenech i úpatích Černé a Liščí hory.

Údolím Mumlavy a po svazích hor nad Harrachovem - délka 24 km, náročnost 2, Údolím Mumlavy kolem Mumlavského vodopádu. Pak pojedeme po upravených trasách s mírnými výškovými rozdíly téměř 12 km dlouhým traverzem, během kterého se nám nabízí pěkné výhledy.

Hlavní krkonošský hřeben I. (východ) - délka 17 km, náročnost 2, Jediná běžkařská túra u nás s ryze vysokohorským charakterem. Cestou uvidíme spoustu prvořadých krkonošských turistických atrakcí jako je skalisko Slunečník, Úpská jáma, Sněžka a mnoho dalších.

Hlavní krkonošský hřeben II.(západ) - délka 25 km, náročnost 3, Pokračování předchozí vysokohorské běžkařské túry. V druhé části hřebene uvidíme další prvořadé krkonošské turistické atrakce, jako jsou osamocená skaliska Dívčí a Mužské kameny nebo rozsáhlý ledovcový kar Sněžné jámy.

Z Harrachova na Labskou louku - délka 21 km, náročnost 2, Z centra zimních sportů za dalekými výhledy na Lysou horu a Labskou louku. Zpátky pak údolím řeky Mumlavy k nejkrásnějšímu vodopádu v Krkonoších.

TOPlist